Skip to main content

NK "DOŠK" • Podvornica 8 • Drniš • kontakt@nkdosk.hr

Od 1919.

Kvalifikacije za 3. HNL

Nakon šest godina, opet su kvalifikacije stigle u naš grad, na Podvornicu. Ždrijeb je tako htio da protivnik bude momčad GOŠK-a iz Kaštela koja je drugu godinu zaredom, suvereno osvojila najsnažniju županijsku ligu Dalmacije, ligu Splitsko dalmatinske županije.

Prva utakmica se igrala u Drnišu, gotovo mjesec dana nakon okončanja županijske nogometne lige Šibensko-kninske županije. Prava nogometna atmosfera, šušur i ambijent su nažalost bili previše za našu mladu momčad, koja je izgledala impresionirano i već na poluvremena gubila 0:4, iskusni i prekaljeni igrači GOŠK-a su iskoristili sve što se nudilo i kažnjavali najmanju grešku, a u tome je prednjačio proslavljeni (bivši) igrač Hajduka iz Splita, Tomislav Bušić, koji je tri puta tresao mrežu vratara Stanića.

Ogromno razočaranje je vladalo nakon utakmice u kojoj se mogla vidjeti razlika igranja u kontinuitetu jačih utakmica i lige naše županije gdje je raritet odigrati dva vikenda zaredom. Nažalost, gledatelji su također mogli vidjeti kolika je razlika između iskusne i pojedincima iznimno kvalitetne momčadi iz Kaštela, koja je već u prvom duelu osigurala prolaz u finale kvalifikacija za popunu 3. HNL Jug.

Na drugu utakmicu u Kaštel Gomilici, naša momčad došla je s 13 imena što isto govori o ozbiljnosti i shvaćanju važnosti trenutka u kojem u se zatekli igrači trenera Hrvoja Dujića. Iako smo opet izgledali impresionirano, stanje na terenu, unatoč rezultatskom deficitu, nije toliko loše izgledalo. Drugo poluvrijeme su naši igrači izašli puno odlučnije i momčad je zaigrala puno čvršće, pogotovo ulaskom Ante Ljaljića.

Utakmica je završila podnošljivih 4:3 za domaćina, a strijelci za nas su bili Radeljak (11-m), Knez i Ljaljić.

Sve čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi, a našim igračima samo pokazatelj da se sa svakim može igrati, samo da treba biti hrabar i vjerovati u sebe.

3. HNL Jug, do iduće prigode...

 • 27 Studeni 2023

  Rezultati omladinskog pogona

  Visoki porazi obilježili vikend. [ŠPIGETIĆI] Šibenik - DOŠK 14:0 Raspoloženi domaćin i izostanci nekoliko važnih igrača, rezultirali su visokim porazom, no u ovoj kategoriji je to manje bitno, važno je da se stječe ...
 • 20 Studeni 2023

  Stankovci izvukli povijesni bod!

  [SENIORI] DOŠK - Croatia (S) 0:0 Težak teren, borbeni gosti, neprecizni domaćin i dva crvena kartona za 'narančaste' iz Stankovaca. Ukratko, ali najbitnije je da su velika dva boda izgubljena u utrci 3 kluba, sad tre...
 • 19 Studeni 2023

  Rezultati omladinskog pogona

  [ŠPIGETIĆI] Dinara - DOŠK 7:1(Puljić) Uz nekoliko izostanaka i nenaviknuti na teren koji je zaista sličio na sve osim na nogometni travnjak, domaćin se bolje snašao i s visokim rezultatom nadvisio Ljaljićeve početnik...
 • 12 Studeni 2023

  Rezultati omladinskog pogona

  [TIĆI] Mladost (T) - DOŠK 4:2 Dobru utakmicu su odigrali Tići u noćnoj utakmici s Tribunjem, međutim, kolosalni obrambeni red domaćina je odbio sve napade naših dječaka. Šteta, međutim, vrijeme radi za ovu generaciju...
 • 01 Studeni 2023

  Rezultati omladinskog pogona

  [TIĆI] DOŠK - Zagora 1:0(Aleksić) Simpatična utakmica susjeda u kojoj je bilo dosta zanimljivih poteza i akcija, na kraju je presudio Karlo Aleksić i donio nova tri boda za 4 pobjedu u nizu. Već u nedjelju Tići putuj...
 • 25 Listopad 2023

  Pobjeda "Tića" u Skradinu

  [TIĆI] SOŠK - DOŠK 0:2(autogol, Tomić) Dobra utakmica između dva imenjaka, otišla je sasvim zasluženo na stranu Drnišana, iako je i domaćin imao svojih prigoda (poništen zgoditak iz zaleđa). Ovo je bila prva utakmic...
 • 24 Listopad 2023

  Rezultati omladinskog pogona

  [KADETI] DOŠK - Jadran (Tučepi) 5:1(Gojčeta x3, Softić x2) Po kišovitom ali idealnom nogometnom terenu, odigrali su naši kadeti još jednu odličnu utakmicu i upisali 3 nova boda. Od prve do zadnje minute, igrači tren...
 • 14 Listopad 2023

  Pobjednička subota omladinskog pogona

  [MLAĐI PIONIRI] DOŠK - Zagora 6:4(Reljanović x2, M. Miljak x2, Vatavuk, Mudrinić) Zanimljiva utakmica protiv susjeda i sportskih prijatelja iz Nogometnog kluba Zagora Unešić. Igrači trenera Hrvoja Dujića su furio...
 • 14 Listopad 2023

  Prva pobjeda "Špigetića"

  ŠN Joso Bego - DOŠK 1:2(Maša Vukušić, Petar Tomić) Prva pobjeda naših špigetića! Na teškom gostovanju u Zablaću, igrači trenera Ante Ljaljića izvojevali su pobjedu nad uvijek neugodnim domaćinom i tako prekinuli niz ...
 • 08 Listopad 2023

  Tjedni pregled rezultata omladinskog pogona

  Nakon uvjerljivog poraza pionira od Šibenika u Kupu, sve ostale aktivnosti su se pomakle za vikend. Sve generacije (osim Špigetića) su odradili svoje utakmice pa krenimo redom: U dvomeču s NK Mihovil, polovičan uspje...
 • 06 Listopad 2023

  Rezultati omladinskog pogona "Mlađi pioniri"

  Generacija u kojoj su se spojile najbrojnija (2012) i najmanje brojna (2011), s tim da je većina 2011 posuđena mlađim pionirima, očito ima puno toga za naučiti i odrasti da bi u konačnici prodisali kao momčad i shvati...
 • 06 Listopad 2023

  Rezultati omladinskog pogona "Tići"

  Vodice - DOŠK 3:2 Izjednačenu partiju, odigrali su igrači trenera Radeljaka, ali nažalost na kraju ostali bez sva tri boda, iako je tijekom utakmice izgledalo da će bodovi otići s plavima. Više sreće drugi put.